מחזירים אותך לפעילות

Logo_Final.png

איתי פיזיותרפיה ואוסטאופתיה

קליניקת בוטיק ברחובות

מאמרים בנושא כתף

 

תסמונת השרוול המסובב

מה זה שרוול מסובב?

השרוול המסובב, הידוע בשם Rotator Cuff, הוא שם לקבוצה של ארבעה גידים שמחברים ארבעה שרירים שמקורם בעצם השכם, לחלק העליון של עצם הזרוע (ראש ההומרוס). הגידים יוצרים מבנה דמוי שרוול העוטף את ראש ההומרוס ותפקידם העיקרי הוא למקם את ראש ההומרוס במרכז מפרק הכתף ולמנוע סטייה לצדדים ופריקות כתף.

מהי תסמונת השרוול המסובב?

מפציעות הכתף הנפוצות ביותר הנגרמת מפגיעה בגידי השרוול ויוצרת מגבלה על הכתף בפעילויות היומיום. לא ידוע על גורם ברור ויחיד לבעיה וניתן לפרט על חלק מהגורמים המשפיעים כמו ביצוע פעילות החוזרת על עצמה בתדירות גבוהה (בעיקר עם הכתף מעל הראש, כמו טניס), עומסים על הכתף ומנחי כתף קיצוניים.

תסמונת השרוול המסובב.jpg

מה קורה אם יש לי את זה?

מי שסובל מתסמונת השרוול המסובב יכול לחוות כאב סביב הכתף, רגישות למגע במפרק הכתף, כאב עמום, כאב בשכיבה על הצד הפגוע, חולשה, כאב בהרחקה של היד מהגוף, מוגבלות בהרמה של הזרוע מעל הראש או מאחורי הגב וכאבי לילה.

איך נתמודד עם זה?

כדי לטפל בתסמונת השרוול המסובב נבנה תוכנית שיקום בה בשלב ראשון נתמקד במיזעור הכאב על ידי הימנעות מפעולות מכאיבות, עיסוי, קרח, דיקור, טייפינג או אלקטרו-תרפיה.

במצבי כאב מסויימים ורק תחת השגחת רופא אורתופד ניתן להיעזר בזריקות סטרואידים כחלק מהתהליך השיקום.

בשלב השני נטפל בגורמים התורמים לתסמונת כמו חוסר איזון שרירי, חולשה, קואורדינציה, ירידה בטווחי התנועה, יציבות שכמה ותנועתיות גב עליון.

יש מקרים בהם הטיפול לא מספק ויש צורך לפנות לניתוח. 

​​

Logo_Final.png