מחזירים אותך לפעילות

Physical Therapy Israel

מכון פיזיותרפיה פרטי ברחובות

מאמרים בנושא כתף

 

תסמונת הצביטה

תסמונת הצביטה היא סימן קליני ולא הבחנה. הפתו-פיזיולוגיה המדוייקת של הפגיעה אינה ברורה לחלוטין, אך הדעה הרווחת כיום היא שזהו מצב של גירויי כרוני (ויש שיאמרו מכני) של גידי השרירים המייצבים של הכתף בזמן המעבר בין עצם הבריח ועצם השכמה. גירוי ממושך זה יכול לגרום לנפיחות ונזק לגידים או למבנים נוספים הבאים איתם במגע.

תפקוד לקוי של הכתף גורם לפגיעה משמעותית באיכות החיים.

ממה נגרמת תסמונת הצביטה?

הסיבה לגירוי איננה ידועה אך ישנן מספר השערות כמו ליקויי יציבה, חוסר שליטה שרירית של השכמה, מנח תעסוקתי ממושך, עיסוק שדורש הרמה ממושכת של הידיים מעל הראש, אימונים לא מותאמים, שינה עם יד מעל הראש, תפקוד לקוי של שרירי הצוואר ועוד.

תסמונת צביטה.jpg

מה התסמינים?

התסמינים (הסימפטומים) לתסמונת הצביטה הם כאב בהרמה או בהרחקה של הזרוע מהגוף, כאב בהישענות על הזרוע, כאב בשכיבה על הצד הפגוע, תחושת חוסר יציבות של הכתף, חולשה ותחושה שהזרוע כבדה, כאב לאורך הצד החיצוני של הכתף ורגישות של שרירי הצוואר.

איך נתמודד עם זה?

כדי לטפל בדלקת בלברום נבנה תוכנית שיקום בה נאבחן את הגורמים לליקויים היציבתיים, את תבניות התנועה הלקויות ואת הסיבות להן. נוריד את העומס מהמבנים הרגישים והכואבים ונחזק באופן הדרגתי ומבוקר את שרירי הכתף והשכמה.

כחלק מתוכנית השיקום יעשה שימוש בעיסוי, דיקור, חימום ואף חשמל במטרה להקל על הכאב ונבנה תוכנית אימון במטרה לחזק את השרירים החלשים ולמקסם את השליטה השרירית.